Kirli Kirpi Hizmetler

Geleneksel medya, dijital, mobil ve sosyal medya gibi farklı mecralar ve teknolojileri en doğru şekilde birleştiren çözümlerimizi markanız ile buluşturuyoruz.

Büyük hayallerle kurulan web siteleri, online satış siteleri, marka tanıtım siteleri gibi online medyada sizi ifade eden web siteleri, dünya üzerindeki milyarlaca web siteleri içinde tıpkı denizde bir kum tanesi misali tek başına ve yalnız durumdadır. İlk açılan web sitelerinin çok çabuk ulaşılabilir olması bazen mümkün olmakla beraber genel olarak mümkün değildir.

Her yeni web sitesi, en iyi ve en kaliteli tasarıma sahip olsada, verdiği fikir ile kullanıcılara çok büyük hizmetler sunmayı vaat etsede, tek başına bir web sitesinin var olması o web sitesine ciddi bir trafiğin oluşmasını sağlayayamamaktadır.

Bir web sitesinin bulunurluğunu arttırabilmek için pek çok ince ayrıntı bulunmaktadır. Tüm bu ayrıntıları sayfalar dolusu yazmak istesekte bitiremeyiz ama en önemlilerinden bir kaçınından kısaca bahsetmek gerekirse;

Web Sitesi Görsel Olarak Güçlü Olmalıdır

Hazırlanacak web sitesinin görselliği aslında SEO ile direk ilişkili bir konu olmamakla beraber web sitesinin görselliği, hedef kitlenin site içerisinde geçireceği zamanana etkisi olması ve bu zamanların arama motorları için ciddi bir ölçüm birimi olmasından dolayı web sitesi tasarımı SEO konusunda dolaylı yoldan etkili durumdadır.

Web Sitesi Alt Yapısı SEO’ya Uygun Olmalıdır

Hazırlanacak web sitesinin yazılımı, özellikle girilen yazı ve görsellerin sisteme yüklenişi sırasında SEO için gerekli içeriklerin sisteme yüklenirken arama motorları tarafından ihtiyaç duyulan dataların hatasız bir şekilde sisteme giriş yapılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra girilen içeriklerin hatasız bir şekilde site içerisinde linklenmesi en büyük zorunluluklardan birisidir.

Web Sitesi Sosyal Medya Entegrasyonu Doğru Yapılmalıdır

İnternet üzerinde en hızlı iletişim kurulduğu ve paylaşımların çok hızlı yayıldığı sosyal medya mecralarında yer almak bir web sitesinin arama motorlarındaki pozisyonunu önemli miktarda etkilemektedir. Bu yüzden bir web sitesinini ihtiyacı olan tüm sosya medya mecralarında sayfaları açılmalı ve düzenli olarak bu alanları güncellemelidir.

Web Sitesi Backlink Kontrolu İle Güçlü Hale Getirilmelidir

Hazırlanan web sitesi; internet üzerinde bilinirliği yüksek blog, forum ve web sitelerine kayıt ettirilerek bu web siteleri üzerinden, SEO çalışması yapılan web sitesinin gerekli alanlarına link verilmeli ve böylece sitenin arama motorları için değerli hale getilrmesi sağlanmalıdır.