Kirli Kirpi Hizmetler

Geleneksel medya, dijital, mobil ve sosyal medya gibi farklı mecralar ve teknolojileri en doğru şekilde birleştiren çözümlerimizi markanız ile buluşturuyoruz.

Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber insanlar için ihtiyaç olan, konuşma, yazışma, kendini ve firmasını ifade etme, bulunduğu lokasyonla ilgili bilgi verme ve hatta oyun oynama süreçleri tamamen mobile kaymaktadır. Bu ihtiyaçlar için kullanılan mobil cihazlar ise günden güne daha fazla gelişmekte ve insanların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Fakat mobil cihazlar teknolojik olarak gelişse de mobil cihazlar sadece kendi platformlarına uygun olarak hazırlanmış yazılımları gösterebilmektedirler.

MOBİL TASARIM SÜREÇLERİ

Mobil Tasarım, Hedef Kitleye Hitap Etmeli

Hazırlanacak mobil tasarım şekil ve içeriği, öncelikle sunumu yapılan ürün, firma ve ya markanın ulaşmayı hedeflediği kitlenin ilk olarak görmek istediği mesajı içermeli ve onlara hitap etmelidir.

Mobil Tasarım, Kurumsal Yapıyı Yansıtan Çizgilerle Oluşturulmalı

Hazırlanacak mobil tasarım şekil ve içerik olarak; ürün, firma ve ya markanın kurumsal yapısını bütünsel olarak yansıtacak renk ve şekilleri barındırarak kullanıcının algısında kurumsal yapı ile bir bütünlük oluşturmalıdır.

Mobil Tasarım, Özgün Tasarıma Sahip Olmalıdır

Mobil tasarım öğeleri her ne kadar parça parça birbirine benzese de kaliteli bir mobil tasarım çalışması genel yapısı ile rakiplerinden ayrılacak şekilde tasarlanmalı ve özgün bir yapıda hazırlanarak dikkat çekici hale getirilmelidir.

Mobil Tasarım, Görsel Olarak Cazip Olmalı

Verilmek istenen mesaj, yazı, resim, denge, renk ve boşluk gibi grafik tasarımı oluşturan öğeler bir araya geldiklerinde gözü yormamalı ve mesajın iletilmesi hedeflenen kişilerin aklını karıştırmaksızın bir kereden fazla bakmasını sağlayacak şekilde çekici bir şekilde tasarlanmalıdır.

Mobil Tasarım Platformu Doğru Seçilmeli

Hedef kitlenin ve hazırlanması istenen uygulamanın çalışma mantığına uygun olarak gerekli teknoloji doğru belirlenmeli ve kullanılmasına karar verilen teknolojiye uygun olarak tasarımın hazırlanması gerekmektedir.

Mobil Tasarım Kullanıcı Dostu Olmalı

İnsanların akıllı telefonları hayatlarını kolaylaştırmak için kullanıldığı düşünülürse, mobil tasarım kesinlikle kullanıcıyı yoracak şekilde hazırlanmamalıdır. Mobil tasarım hazırlanırken algoritma mümkün olan en az tıklama olasılığını hayata geçirecek şekilde inşa edilmelidir.