Kirli Kirpi Hizmetler

Geleneksel medya, dijital, mobil ve sosyal medya gibi farklı mecralar ve teknolojileri en doğru şekilde birleştiren çözümlerimizi markanız ile buluşturuyoruz.

Online satış sitesi hazırlama kavramı web sitesi tasarımından farklı bir kapsamda işlenmelidir. Normal web sitelerinde ürün, firma ve ya markanın ön plana çıkartılarak sunumu yapılmasına rağmen, online satış sistemlerinde öncelik; satışı yapılan ürünlerin ön plana çıkartılarak sunumunun yapılması ve satışının sağlanmasıdır.

Online satış sitesinin güçlü olabilmesi için fotoğraf çekiminden yazıların düzenlenmesine, banner tasarımlarından zorunlu statik sayfalarına kadar her alanın duruşunun ve şeklinin önemi çok büyüktür. Satış sistemindeki algoritmanın akışı, yazılımın düzenlenmesi ve hatasızlığı sistemin temel başarısını oluşturur.

Online Satış Sitesi Süreçleri

Online satış sistemi, firma ve ya markanın internette görünen satış mağazası olması sebebi ile, tasarımının hazırlanması sırasında dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmını sıralayacak olursak;

Online Satış Sitesi, Hedef Kitleye Hitap Etmeli

Hazırlanacak online satış mağazası şekil ve içeriği, öncelikle sunumu yapılan ürün ve ya markaların satın almayı hedefleyen kitlenin ilk olarak görmeyi istediği öğeleri içermeli ve onlara hitap etmelidir.

Online Satış Sitesi, Kurumsal Yapıyı Yansıtan Çizgilerle Oluşturulmalı

Hazırlanacak satış mağazası, şekil ve içerik olarak; firma ve ya markanın kurumsal yapısını bütünsel olarak yansıtacak renk ve şekilleri barındırarak kullanıcının algısında kurumsal yapı ile bir bütünlük oluşturmalıdır.

Online Satış Sitesi, Kullanıcı Dostu Olmalıdır

Online mağaza sistemine girecek kişinin, site içerisinde kaybolmadan site içerisindeki tüm ürünlere ulaşmasını sağlamak tasarımda ilk hedefler arasındadır. Bu bağlamda sadelik ve kolay kullanım en vazgeçilmez ilkelerdir.

Online Satış Sitesi, Özgün Tasarıma Sahip Olmalıdır.

Dünya üzerinde milyarlarca online satış sitesi bulunmaktadır. Bu siteler her ne kadar parça parça birbirine benzese de kaliteli bir satış sitesi genel yapısı ile rakiplerinden ayrılacak şekilde tasarlanmalı ve özgün bir yapıda çizlmelidir.

Online Satış Sitesi, Tüm Ekran ve Çözünürlüklere Uygun Olmalıdır

Online mağaza sistemine; gerek bilgisayar monitörleri, gerekse mobil cihazların ekranlarında hatasız ve eksiksiz bir şekilde görüntülenmeli ve kullanıcının rahatça site içerisinde dolaşabilmesi sağlanmalıdır.

Online Satış Sitesi, Algoritma ve Yazılım Olarak Hatasız Olmalıdır

Online mağaza sisteminden alışveriş yapan kullanıcıların sistemden uzaklaşmasını engellemek ve ürün satışında hiç bir hata olmamasını sağlamak için yazılımda hata olmaması önemli konuların başındadır.