Kirli Kirpi Hizmetler

Geleneksel medya, dijital, mobil ve sosyal medya gibi farklı mecralar ve teknolojileri en doğru şekilde birleştiren çözümlerimizi markanız ile buluşturuyoruz.

Büyük firma olmanın pek çok zor tarafları vardır. Bunlardan en önelisi, fazla departmana sahip olup bu departmanlar arasında bilgi alışverişinin kapsam arttıkça güçleşmesidir. Bu bilgi alışverişinin yer geldiğinde hayati kararların gecikmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple departmanlar arası iletişimi en hızlı ve pratik şekilde çözümlemek, gerekli kontrolleri yaparak, düzenli rapor almak bir firmanın en vazgeçilmez beklentileri arasındadır.

Tüm bu beklentilerin tam karşılığı olan Kurumsal Kaynak Planlaması, ingilizce kısaltması ile ERP (Enterprise Resource Planning), firmanın ihtiyaçlarına göre, ihtiyaç duyulan tüm bilgiler bir veritabanında kurumsal çalışanların hizmetine sunulur. Klasik sistemde her departman kendi iş akışlarına uyumlu bilgisayar sistemleriyle çalışır. ERP bu farklılıkları bütünleşik bir yazılım mimarisiyle ve tek bir veritabanını kullanarak çalışacak şekilde birleştirerek operasyonel özellikleri ve ihtiyaçları farklı çok sayıda departmanın birbirleriyle iletişim halinde kolaylıkla bilgi paylaşımına imkan tanır.

Bu sistem içerisinde yetkilendirilen firma ortakları, yöneticiler ve gerekli görülen kişiler bilgi akışını her yerden rahatça takip edebilir ve tüm data akışlarını takip ederek, belirli periyotlarda kendilerine iletilen raporlar sayesinde istedikleri her alanda iş akışını takip ederek şirketin geleceğini belirleyecek kararları hatasız ve hızlı bir şekilde alabilirler.

ERP konusunda hazırlanan bazı çalışmalar şu şekildedir:

  • Müşteri Takip Sistemi
  • Proje Takip Sistemi
  • Muhasebe Takip Sistemi
  • Depo Takip Sistemi
  • Teklif Takip Sistemi
  • İş Performans Sistemi
  • Tedarik Zinciri Yönetimi
  • İnsan Kaynakları Yönetimi

ERP konusunda belirtilen bu çalışmalar örnek niteliğinde olup, geliştirilecek olan yazılım firmaya özel olarak hazırlanmakta ve firmanın ihtiyaçlarına göre şekillendirilerek hazırlanmaktadır.