Kirli Kirpi Blog

Bize, sektöre ve hayata dair söylemek istediklerimiz var. Peki siz bunları dinlemek ve okumak ister misiniz?

Mimari Uygulamalarda Pembe Ve Sarının Gücü
sari-pembe-mimari-cover

Renklerle aranız nasıl? Renklerin bizlere ve ruh halimize etkilerinden haberdar mıyız? Kendinizi mutlu etmek istediğinizde bazen bir müzik kadar renklerinde sizlere destek verdiğini biliyor muydunuz? Moralinizin bozuk olduğu, içinizin sıkıldığı, ruhunuzda daralma olduğunda aslında kontrast ve dolgun sarı ve pembe kombinasyonlarının beraber kullanıldığı bir oda içerisinde daha huzurlu ve mutlu hale geldiğinizi hiç fark ettiniz mi? Özellikle 3 boyutlu tasarım sırasında tercih ettiğim kombinasyonlardan olan sarı-pembe uyumluluğu klasik bir yaklaşım olmakla beraber nedense insanların üstünde çokta düşünmediği kombinasyonlardan birisidir.

Örneğin iştah açan renklerden olan pembe, sarı ve ahşap birlikteliği ile yemek odalarınızda keyifli bir sohbetin ve iştahlı bir yemeğin temel birlikteliğini oluşturacaktır. Veya sarının kan akışına olumlu etkilerini düşündüğümüzde çocuklar için hazırlanan bir iç mekan tasarım konseptinde fiziksel olarak bile faydalı bir yaklaşım kabul edilebilir.

Tabi, kurumsal bir 3 boyutlu görselleştirme işinde maalesef pembeyi kullanmak biraz zor olsa da tonlamaları doğru oturtulduğunda kesinlikle tavsiye edebileceğim bir kombinasyon olacaktır. Şimdi sizleri bu tarz kombinasyonlarla oluşturulmuş iç mekan tasarımları ile baş başa bırakıyorum. Keyifli incelemeler.

pembe-sari-mimari-01

pembe-sari-mimari-01

pembe-sari-mimari-02

pembe-sari-mimari-02

pembe-sari-mimari-03

pembe-sari-mimari-03

pembe-sari-mimari-04

pembe-sari-mimari-04

pembe-sari-mimari-05

pembe-sari-mimari-05

pembe-sari-mimari-06

pembe-sari-mimari-06

Paylaşmak istediklerinizi bize gönderin