Kirli Kirpi Blog

Bize, sektöre ve hayata dair söylemek istediklerimiz var. Peki siz bunları dinlemek ve okumak ister misiniz?

Mobil Tasarımın Hayatımıza Kattıkları
mobil-tasarimin-hayatimiza-kattiklari-cover

Mobil cihazların en büyük faydalarından biri ayrı ayrı birçok makineden bizi kurtarmasıdır. Yani fotoğraf makinesi, kamera, ses kayıt cihazı, mp3 çalar, notebook, telefon, çağrı cihazı, bu ve buna benzer birçok makineyi hayatımızdan çıkarmış ve tek bir makineye indirgemiştir. Bu da bizi hem hamallıktan kurtarmış hem de masraftan kurtarmıştır. Mobil tasarımın faydalarından biri ise taşınabilir bir aygıta ihtiyacımız olan her şeyi yüklenebilir kılmasıdır. Hatta mobil cihazların bazıları size açık uçlu yazılım imkânı sunmaktadır. Bu da hem ucu açık bir şekilde gelişim sağlayacaktır hem de istediğimiz hayal ettiğimiz ne varsa bunun yazılımını yazıp ya da yazdırıp kullanabiliriz anlamına gelir.

Mobil tasarımlar tüm bu gelişmelerle birlikte reklam ve tanıtım sektörlerine de yeni bir kapı açmıştır. Artık firmalar tüketicinin işine yarayabilecek bir yazılımı ücretsiz veya ücretli bir şekilde mobil tasarım piyasasına sürüp reklamlarını ve tanıtımlarını yapabilmektedirler. Mobil tasarımların hayatımıza kattıkları bunlar ile de sınırlı değil. Mobil yazılımlarla internetten uçak, otobüs, tren bileti satın alabilir. Nerede olduğunuzu ya da nereye gitmek istiyorsanız yol tariflerini öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli filmler, müzikler e – kitaplar indirebilirsiniz. Hatta bir resim çekip bunu albüm yapabilir, slayt gösterisi ile beraber romantik bir müzik koyabilirsiniz. Ses kaydı ya da video kaydı yapabilir sosyal paylaşım ağlarında paylaşabilirsiniz.

Mobil yazılımların iş dünyasında da büyük ölçüde faydaları vardır. Bunların bir kısmını şu şekilde anlatabilir. Bir kere mobil tasarımlar sınırsız hareket kabiliyeti sağlar. Yani müşteri neredeyse yazılım oradadır. Müşteri, üreticiye gitmez üretici müşterinin avucunun içinde ki küçük alete gelir. Bu sadece müşteri için sınırlı değil şirket çalışanları için de büyük kolaylıklar sağlar. Yani şirket çalışanları için bu yazılımlar profesyonel ölçümler yapabilir doğrusunu yanlışını gösterebilirler. Bununla birlikte bir denetçi çalışana ihtiyaç kalmaz ve maksimum verimlilik sağlar. Mobil yazılımlarla beraber şirketin günlük müşteri potansiyelinde vakit kaybı olmadığı için inanılmaz bir artış gözlenebilir. Bununla birlikte satışlar artar ve anlık kar marjı yükselir. Mobil tasarımlar sayesinde hatalar neredeyse yok denecek kadar azalır ve iş tekrarı riski ortadan kalkar. Firma müşterilerine anında ve güvenliği üst düzey olan veri aktarımı sağlayabilir. Yine mobil yazılımlarla müşteri hizmetleri konusunda müşteri sorunlarını nokta atışı ile tespit eder ve gerekeni bazen hiç müşteri hizmetleri sunucusunu kullanmadan bile yapabilir. Müşteri ödeme yapmak için ya da para üstü almak için beklemez. İnternet bankasının mobil yazılımı sayesinde ya da şirketin entegrasyonu sayesinde hızlı bir şekilde ödeme yapar. Bütün bu sebepler müşteri memnuniyetini de birlikte getirir. Şirketler mobil yazılımlarını kullanıcıların anlayabileceği en basit halle tüketiciye sunarlar. Bu yazılımlar sürekli güncellenir ve hem daha basit hem de daha fonksiyonel bir hal alırlar. Bu da tüketici için vazgeçilmez bir hal alır.

Sizin de bir şirketiniz veya işletmeniz varsa mobil tasarım yaptırabilir ve bunu sürekli geliştirebilirsiniz. Günümüzde artık üreticinin de tüketicinin de hızlı olması gerekiyor. Üretim ve tüketimin hızlı olması üretim ve tüketim yollarının hızlı olmasını da tetikliyor ve her gün yeni bir yenilikle uyanıyoruz ve kim bu sürece daha iyi adapte olabiliyorsa o kazanıyor.

mobil-tasarimin-hayatimiza-kattiklari-01

mobil-tasarimin-hayatimiza-kattiklari-01

mobil-tasarimin-hayatimiza-kattiklari-02

mobil-tasarimin-hayatimiza-kattiklari-02

mobil-tasarimin-hayatimiza-kattiklari-03

mobil-tasarimin-hayatimiza-kattiklari-03

Paylaşmak istediklerinizi bize gönderin